Entries

IOM CLASS CHAMPIONSHIP RULES 2017

 

 

Stage one

 

BRADLEY GIBSON  not applied yet
   

 

BEL 1.  Eric Van der Kindere
  2.  
     

 

BRA 1.  
     

 

CAN 1.  
     

 

CRO 1.  Robert Matulja
  2.  Zvonko Jelačić 
  3.  Ante Kovačević 
  4.  Robert Grubiša 
  5.  Boris Bakotić 
  6.  Marko Matić 
  7.  Vedran Vesanović 
  8.  Paolo Mavričić 
     

 

DEN 1.  Svend Justesen
  2.  Søren Andresen 
  3.  Peter Huttemeier
     

 

ESP 1.  Guillermo Beltri
  2.  Miguel Salvador Iriarte
  3.  Gines Romero
  4.  Jose Valverde
  5.  Jose Vinaxa
  6.  Francisco Martinez Berzagay
  7.  Emilio Gonzales Oses
  8.  Angel Miguel Sanz Riera
     

 

FIN 1.  
  2.  
     

 

FRA 1.  Xavier Liger
  2.  Olivier Cohen 
  3.  Erwan Le Bot 
  4.  Yannick Rossignol 
  5.  Patrice Montero 
  6.  Alexis Carre 
  7.  Guillaume Florent 
  8.  Marc Albiges
     

 

GBR 1.  Rob Walsh
  2.  Chris Harris
  3.  Graham Bantock
  4.  Tony Edwards 
  5.  Simon Clarke 
  6.  Paul Allen 
  7.  Trevor Binks
  8.  Vernon Appleton 
     

 

GER 1.  Udo Röpke
  2.  Carsten Posmik
  3.  
     

 

IRL 1.  
  2.  
     

 

ISR 1.  
  2.  
     

 

ITA 1.  Ivan Ronconi
  2.  Paolo Patrini
     

 

JPN 1.  Minao Hirao
     

 

MLT 1.  
  2.  
     

 

NED 1.  Huub Gillissen
  2.  Burak Sahbaz
  3.  
     

 

NOR 1.  Odd Ornulf Stray
  2.  Torvald Klem
  3.  Ole Peder Bjørsom
     

 

POR 1.  J.M. Cardoso Barreira Camilo
  2.  
     

 

SUI 1.  Stefan Dassio
  2.  Gerald Rogivue
     

 

SWE 1.  Thomas Enwall
  2.  Claus Linström 
  3.  Claes Brunnhage
  4.  Fredrik Edgren
     

 

TUR 1.  Kaya Dinar
  2.  Hakan Kutuk 
     

 

USA 1.  Mark Golison
     

  

 

Stage two

 

 

GBR 1.  Derek Priestley
GBR 2.  Bob Conner
FRA 3.  Marc Alazia
FRA 4.  Pierre Marchand 
ESP 5.  
CRO 6.  Mirko Ukas
CRO 7.  Hrvoje Duvančić 
ESP 8.  
SWE 9.  Tom Olson
SWE 10.  
GER 11.  
DEN 12.  
NOR 13.  Arvid Kaupang
NED 14.  
TUR 15.  Hasan Guven
NOR 16.  
NED 17.  
ITA 18.  Maurizio Morbidelli
GER 19.  
POR 20.  
NOR 21.  
MLT 22.  
ITA 23.  Giuseppe Triggiani
ITA 24.  Pieruigi Puthod
ITA 25.  Marco Bagnara
ITA 26.  Raffaela Donadio
GER 27.  
GER 28.  
TUR 29.  Ali Oguzbayir
     

 

 

Stage three

 

 

Stage four

 

 

 

Waiting list

 

GBR - Nigel Brown

FRA - André Boronat

CRO - Tonči Đogaš

ITA - Giampiero Pieraccini

JPN - Yosio Cihama

ITA - Francesco Cipolletta

ITA - Emilio Montanelli

ITA - Roberto Tomassini

SUI - Christian Rogivue

CRO - Mario Škrlj

CRO - Kristina Jakelić

GBR - John Cleave

USA - Garry Boell

USA - Craig Mackey

USA - Jerry Brower

USA - Barry Donaher

CRO - Duje Petrić